ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10627358
*
nr 1062 7358
Spegel
1920-tal, 114x55
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2016
kl 19:45:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/10 21:27:50
1
Vinnande bud
14/10 16:48:05
2
700 kr
14/10 16:48:05
1
800 kr (Budbetjänt)
17/10 17:06:27
3
1.000 kr
17/10 17:06:27
1
1.100 kr (Budbetjänt)
17/10 19:30:55
4
1.200 kr
17/10 19:30:55
1
(budbetjänt)
17/10 19:36:10
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1062 7358
Spegel
1920-tal, 114x55
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/10 21:27:50 | 1 | Vinnande bud |
14/10 16:48:05 | 2 | 700 kr |
14/10 16:48:05 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
17/10 17:06:27 | 3 | 1.000 kr |
17/10 17:06:27 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
17/10 19:30:55 | 4 | 1.200 kr |
17/10 19:30:55 | 1 | (budbetjänt) |
17/10 19:36:10 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58